SZKOLNY  PUNKT 

INFORMACJI  I  KARIERY

 


 

SPInKa

W poniedziałek 5 lutego chłopcy z  klasy  III gimnazjum odwiedzili  siedzibę  firmy Tir-trans spółka z o.o.  Firma zajmuje się świadczeniem usług transportowych i spedycyjnych. Od lat  dynamicznie się rozwija i poszerza zakres swojej działalności oraz  specjalizacji.

 

Uczniowie  mogli zobaczyć nowoczesną flotę samochodów ciężarowych marki Scania, Volvo, Daf. Mogli porozmawiać z kierowcami tirów o specyfice  ich  pracy, a także zobaczyć samochody z ładunkami.  Od  właścicieli firmy dowiedzieli  się, jak prowadzić własną działalność gospodarczą.

 

Kilku z naszych gimnazjalistów wyraziło chęć wykonywania zawodu kierowcy samochodów dostawczych.  Jest  to  obecnie  zawód zaklasyfikowany do grupy   zawodów  najbardziej  deficytowych w  powiecie  gorlickim.

WIZYTA  W  FIRMIE  TIR - TRANS


 

UDZIAŁ W TARGACH  EDUKACYJNYCH

FESTIWALU  ZAWODÓW 

W KRAKOWIE


 

22  marca  uczniowie  III  klasy  gimnazjum  pod opieką  pani  Kingi  Nowak  i pani Beaty  Ludwin wzięli  udział  w  Targach  Edukacyjnych  Festiwalu  Zawodów,  które  dobywały  się  w  stolicy Małopolski w dniach 22 - 24 marca 2018.

Do EXPO Kraków przybyło kilkanaście tysięcy zwiedzających oraz kilkaset wystawców oraz przedsiębiorców współpracujących ze szkołami.

 

Ogromną popularnością cieszyły się występy na scenie przygotowane przez uczniów  szkół  ponadgimnazjalnych, strefa pokazów szkół zawodowych, a w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej  i zawodowej pomagali doradcy zawodowi, badający predyspozycje i kompetencje zwiedzających targi uczniów.

SPInKa  to jeden z projektów, który działa w naszej szkole. Na zajęciach z tego projektu mogliśmy się dowiedzieć jakim typem człowieka jesteśmy. Dzięki rozwiązywanym testom mieliśmy okazje zastanowić się nad własną przyszłością i wyborem zawodu. Realizowany projekt pomógł nam w podjęciu ważnych decyzji życiowych. 

 

                                                              / Weronika  Rafa /

ZAJĘCIA  W  SZKOLE


 


 


 


 

15 marca w naszej szkole pojawiła się pielęgniarka Agnieszka Góratowska. Fakt, że pani Agnieszka jest absolwentką naszej szkoły zaowocował kompletem uczennic na zajęciach.

 

Pani Agnieszka opowiedziała o pracy pielęgniarki, o jej misji oraz przedstawiła obowiązki pielęgniarki. Na prezentacji przygotowanej przez siebie pokazała jaką drogę należy wybrać aby zostać pielęgniarką. Jak się okazuje zawód ten można wykonywać w szpitalach, ale również na terenach placówek szkolnych, poradniach zdrowia. Wykonują szczepienia ochronne, prowadzą dokumentację medyczną oraz są odpowiedzialne za prewencje chorób oraz promocję zdrowia wśród pacjentów.

 

Pielęgniarki są obecne w szpitalu, przychodni, sanatorium, domu pomocy społecznej, w szkole, na koloniach. Są również pielęgniarki środowiskowe, opiekunki domowe, epidemiologiczne. Uczennice zadawały dużo pytań, aby jak najwięcej dowiedzieć się na temat tego deficytowego zawodu z przyszłością.

SPOTKANIE  Z  PIELĘGNIARKĄ


 


 

Cała klasa III gimnazjum wzięła udział w Dniu Zawodowca organizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach praktycznych prowadzonych przez nauczycieli CKPiU.

 

W ramach wizyty przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne z branży elektrycznej, mechanicznej, samochodowej oraz pracowni fryzjerskiej. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z wybranymi zagadnieniami z zakresu ww. branż i praktycznego wykonania ćwiczeń i zadań pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Wizyta ta będzie na pewno pomocą przy wyborze przyszłej drogi zawodowej.

 

Po atrakcjach w CKPiU uczniowie wybrali się  do Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach gdzie wzięli udział w nietypowych lekcjach matematyki, informatyki i języka angielskiego oraz skorzystali z nowoczesnego zaplecza sportowego (bilard, siłownia, ścianka wspinaczkowa).

DZIEŃ ZAWODOWCA w CKPiU


 


 

W poniedziałkowe popołudnie grupa 11 gimnazjalistów odwiedziło Piekarnię Jubileuszową w Gorlicach. Uczniowie zobaczyli, jak formuje się ręcznie chleb, a następnie wypieka w tradycyjny sposób. Młodzież zapoznała się z etapami produkcji pieczywa oraz narzędziami do tego służącymi. Uczniowie poznali zawody ciastowego, krajacza, piekarza.


 

WIZYTA W PIEKARNI


 

Nasz gospodarz – kierownik piekarni – pokazał nam pomieszczenie, w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Przewodnik dokładnie opowiadał nam, do czego służą poszczególne urządzenia, przedstawił charakterystykę poszczególnych mąk, z których powstają różne rodzaje pieczywa. Gimnazjaliści przekonali się, jaka to ciężka praca.

Szkoła  Podstawowa im. Jana Pawła  II  w  Stróżówce

4 września 2018 roku dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce powołał nową komisję rekrutacyjną w składzie:

Kinga Nowak – Przewodniczący, Beata Wróblewska, Małgorzata Tarsa, Sławomir Gorzkowicz – członkowie.

Rozpoczął się proces rekrutacyjny nowych uczniów do projektu Spinka. W wyniku postępowania rekrutacyjnego zostało przyjętych 32 nowych uczniów. Lista zakwalifikowanych znajduje się w gabinecie doradcy zawodowego w sali nr 13.

rok  szkolny 2017/2018

rok  szkolny 2018/2019

Podpowiedź:

Możesz usunąć tę informację włączając Pakiet Premium

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.